Перейти до основного вмісту

 5 крутих книжок для підлітків

Канікули можна витратити на те, щоб здійснити свою мрію – наприклад, попрактикуватися у царині фешн-журналістики в Парижі. Або на те, щоб розплутати злочин, свідком якого ти мимоволі став. У Стефи й вибору особливо нема: коли вони з Яром, бажаючи усамітнитися біля річки, натрапляють на труп місцевого журналіста, то все, що їм залишається – провести власне розслідування, аби допомогти поліції й отримати дозвіл поїхати з міста до того, як Стефин літак полетить без неї. А допомагатимуть їм у цьому крута хакерка Летта, яка віртуозно вміє збирати інформацію, як у відкритому для всіх інтернеті, так і в його потаємних коридорах – Даркнеті.

Гостросюжетна детективна повість з нотками романтики, пікантними сценами і неймовірними відкриттями про темну сторону Всемережжя може надихнути вас дослідити закапелки Даркнету або ж взятися за власне журналістське розслідування. Дружня порада: якщо ви не Летта, обирайте ліпше другий варіант

Чому підлітки ризикують і як їх захистити від небезпек – на таке запитання пропонує знайти відповідь Джесс Шаткін, викладач Нью-Йоркського університету, який знає усе про те, як працює мозок у дітей і тінейджерів. І якщо ти гадаєш, що ця книжка адресована насамперед батькам і вчителям (адже в ній йдеться про те, як родина, школа і суспільство можуть допомогти тобі уникнути зайвих ризиків), то помиляєшся зовсім трохи. Так, дорослі тут справді знайдуть способи тебе захистити, не псуючи при цьому тобі життя.

Але – погодься – вчинки, якими ти виражаєш свою крутість, іноді можуть мати погані наслідки. І якщо тобі доводилося робити щось шалене, а потім шкодувати про це, бодай трішки, то книжка Джесса Шаткіна стане в пригоді. Вона допоможе розібратися у собі, у тих імпульсах і процесах, які тобою керують, і залишатися таким же яскравим, крутим і вільним, але без зайвого ризику.

Уяви: одного дня світло у світі просто гасне. І ти лишаєшся у темряві – без інтернету, без мобільного зв’язку, загублений і дезорієнтований. Для Єви-Лізи це справжня катастрофа, адже інтернет завжди був її життям, способом пізнавати світ і подорожувати у ньому. Зрештою, усе життя в їхньому домі регулювалося різними пристроями і гаджетами. А тепер доведеться робити усе самотужки, та ще й навпомацки…   Провідником дівчинки в реальному світі стане Тім, якого темрява примусить відкласти улюблені книжки. А ще до них приєднається Макс, якому доведеться відшукати найважливіше – самого себе.

Якщо не боїшся темряви і любиш фентезі, то свіжий роман від української авторки стане чудовим читанням  канікули. А ще – прекрасним приводом задуматися про світло, любов і дружбу і про те, що вони для тебе значать.

Перший український роман про тих, хто знає, як бодай ненадовго побороти силу земного тяжіння і зробити таке, що іншим не під силу, – про трейсерів. Герої «Зграї» – п’ятеро хлопців і дівчина, яку не всі приймають до трейсерського гурту однозначно і прихід якої змінить життя кожного з них. Свобода, сміливість і довіра один до одного – це те, що допомагає стати своїм у паркурі. Але зберегти це все в команді не так просто, коли кожен ховає вдома якісь свої таємниці…

Ризикові, відважні й справжні – герої Насті Нікуліної не лише вражають карколомними трюками, але й надихають ставити нові виклики, дослухатися до своїх бажань і проживати життя на повну. Саме тому «Зграю» захоплено читають й активно обговорюють в інстаграмі. Долучайся і ти до зграї читачів 

Це роман на основі реальної історії неймовірної дружби, яка виросла з листа. Якось Кейтлін та її однокласникам вчителька дала завдання знайти собі іноземного друга за листуванням. Більшість дітей, звісно, обрали однолітків з Європи, а от дівчинку зацікавила далека й екзотична країна – Зімбабве. Так зустрінуться два підліткові світи – американки з родини середнього класу, яка мешкає у пристойному містечку й обожнює рожевий колір, і зімбабвійського хлопчика, який живе за межею бідності, хлібом ласує лише на свята і понад усе мріє про хорошу освіту. Їхнє листування з домашнього завдання перетворилося на міцну дружбу.

Мартін ніколи не скаржився Кейтлін на своє життя, він – як і вона – просто розповідав про нього. Але після одного листа дівчина зрозуміла, що має якось допомогти йому – наскільки спроможна у свої 14 років… Це зворушлива і щира історія про дружбу і взаємоповагу і про те, як одна випадкова мить може змінити життя. 












Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Подаруйте дітям Різдво: ТОП різдвяних книжок

На Різдво хочеться особливої атмосфери святкового настрою й дива. Допомогти із цим можуть не лише вуличні забави зі снігом, теплі напої з корицею, блискуча гірлянда на ялинці, а й різдвяні історії. Шусть і Шуня. Різдвяна ялинка Шусть і Шуня прикрасили ялинку печивом, але воно все пропало! А невдовзі Шустеві стало дуже зле. Здогадуєтесь чому? З цією дотепною оповідкою можна повправлятися в лічбі та повчитися чесності й доброти. Найкращі різдвяні історії Найкращі різдвяні історії.  До цієї збірки увійшли перекази творів відомих казкарів і письменників. Малий читач довідається, як сніговики готувалися до справжнього конкурсу краси, як Санта Клаус відпочиває після Різдва, а ельфи трудяться на іграшковій фабриці і ще багато-багато цікавого... Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Загублений різдвяний лист    Чи є кращі дні в році, ніж різдвяні? Чекаючи на Святвечір, Маленький Зайчик і Бузиновий Ведмідь гралися у сніжки. Раптом їм до рук потрапив лист, адресований самому Санта-К
 День української писемності та мови       День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".      За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.      Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ", яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архів
  Топ-10 цікавих фактів про українську мову 1. Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу. 2. Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово "вороги" – "вороженьки". 3. Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера "п"; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера "ф" – найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов. 4. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово "дихлордифенілтрихлорметилметан" – назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками. 5. Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний). Це вирізняє українську мову серед східнослов'янських. Сьомий, кличний, існує також в граматиках латини, грецької мови та в санскритській граматиці (я